فرش

فرش ۷۰۰ شانه

فرش 700 شانه
فرش 700 شانه

فرش ۷۰۰ شانه چیست؟


همان‌طور که در مقالات قبلی گفته شد تعداد گره‌ها در عرض فرش بیانگر شانه و در طول آن بیانگر تراکم است. فرش ۷۰۰ شانه فرشی است که ۷۰۰ گره در عرض خود در واحد یک متر دارد. هر چه تعداد گره‌ها در فرش افزایش یابد، فشردگی آن نیز بیشتر شده و فاصله بین ریشه‌ها کاهش می‌یابد. این امر موجب لطافت و نرمی آن می‌شود.

طرح‌های فرش ۷۰۰ شانه


طرح فرش عامل مهمی در زیبا شدن محیط خانه است. به‌خصوص در حال حاضر که فرش را با مبلمان ، پرده و سایر وسایل ست می‌کنند. هنگام خرید به این موارد بیشتر توجه می‌شود. نکته‌ی حائز اهمیت دیگری که باید بدانیم این است که در کنار طراحی زیبای نقشه‌ی فرش، شانه و تراکم نیز در جذابیت و زیبایی طرح‌های آن موثر می‌باشد. همان‌طور که قبلا ذکر شد با افزایش تراکم، میزان لطافت فرش نیز بالاتر می‌رود. در فرش ۷۰۰ شانه تراکم ۲۵۵۰ و فرش ۷۰۰ شانه تراکم ۳۰۰۰ این مورد با استقبال زیادی رو‌به‌رو شده است. فشردگی گره‌ها کنار یکدیگر، جلوه‌نمایی طرح‌ها و نگاره‌های آن را نیز بیشتر می‌کند.

تراکم در فرش 700 شانه و باقی تراکم ها

تاریخچه‌ی فرش ۷۰۰ شانه

با ورود دستگاه پیشرفته HCP در ایران شناخته شد. البته در ابتدای تولید فرش ۷۰۰ شانه مشکلات زیادی وجود داشت. بسیاری از خریداران با فرش‌های ۵۰۰ شانه اشنایی کامل داشتند و خوبی فرش‌ها را در ضخیم بودنشان‌ می‌دانستند. در تولید فرش ماشینی ۷۰۰ شانه از نخ ۱۸ سه لا که بسیار نرم و لطیف بود استفاده شد و بسیاری از باورهای خریداران فرش را تغییر داد. خریداری که خوبی یک فرش را ضخامت بالای آن می‌سنجید به یک‌باره با فرشی لطیف و نرم برخورد کرد. انتخاب بین فرش ضخیم و فرش نرم و زیبا در ابتدا بسیار دشوار بود. آشنایی فروشنده‌های فرش با برتری فرش ۷۰۰ شانه کم‌کم این محصول را پرطرفدارتر کرد.

اولین فرش‌های تولید شده در بازار، تراکم ۱۵۰۰ بود که به مرور و با پیشرفت دستگاه و طراحی نقشه‌های زیبا تراکم‌ آن بالاتر رفت، فرش ۷۰۰ شانه تراکم ۲۱۰۰، تراکم ۲۲۵۰، تراکم ۲۵۵۰ و در آخر فرش ۷۰۰ شانه تراکم ۳۰۰۰ بود که روانه‌ی بازار شد. تراکم فرش در قیمت فرش بسیار تاثیرگذار است. با پایین بودن تراکم تعداد نخ استفاده شده در فرش کاهش پیدا کرده که باعث کاهش هزینه‌ی تولید فرش ۷۰۰ شانه می‌شود.

مزایای فرش ماشینی با نخ پلی استر

فرش ۷۰۰ شانه ای استاندارده که...


تراکم ۲۵۵۰ است استاندارد بالایی در بین تراکم های دیگه دربین فرش های ماشینی ۷۰۰ شانه است که بسیاری از کارخانه‌های تولید کننده فرش ۷۰۰ شانه از این تراکم بیشتر استفاده می‌کنند.

فرش ۷۰۰ شانه تراکم ۳۰۰۰ یا تراکم ۲۵۵۰ ؟


فرش ۷۰۰ شانه با تراکم ۲۵۵۰ شناخته شده است و بهترین تراکم برای این نوع بافت تراکم ۲۵۵۰ است البته کارخانه‌هایی هستند که اقدام به تولید فرش ماشینی ۷۰۰ شانه با تراکم ۳۰۰۰ می‌کنند که پیشنهاد ما تراکم استاندارد ۲۵۵۰ می‌باشد.

خصوصیات فرش ۷۰۰ شانه


فرش ۷۰۰ شانه همان‌طور که از نامش پیداست از نظر تعداد شانه ۷۰۰ گره داشته و از نظر تراکم نیز در حدود ۲۱۰۰ الی ۳۰۰۰ گره دارد که متداول‌ترین آن ها تراکم ۲۵۵۰ است.

فرش ۷۰۰ شانه نشانه های شناسایی

فرش ۷۰۰ شانه ی اصل دارای ۸ الی ۱۰ رنگ هستند و دستگاه هایی که برای بافت فرش ماشینی ۷۰۰ شانه از آن استفاده می‌شود هم بسیار مدرن و پیشرفته اند که در حال حاضر این دستگاه‌ها در ایران نیز موجود است. فرش ۷۰۰ شانه نسبت به دیگر فرش‌ها ضخامت بیشتری داشته و هزینه‌ی آن‌ها از فرش‌ها با ۱۰۰۰ شانه و ۱۲۰۰و شانه‌های بالاتر، کمتر است این یک تفاوت مهم فرش ۷۰۰ شانه است.

فرش 700 شانه دکوراسیون

فرش ۷۰۰ شانه‌ چگونه تولید می شود.

توسط دستگاه‌های ۵۰۰ شانه بافته می‌شود.
تراکم طولی آن‌ها ۱۵۰۰ گره است.
اکثرا به صورت هفت رنگ در بازار عرضه می‌شوند.
هم‌چنین قیمت آن به نسبت فرش‌های اصل ۷۰۰ شانه بسیار پایین‌تر است.
تفاوت‌های فرش ماشینی ۷۰۰ شانه با فرش ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ شانه
تفاوت فرش ۷۰۰ با ۱۰۰۰ شانه و ۱۲۰۰ شانه در موارد بسیاری است، که عبارتند از:

تراکم
ضخامت فرش
مواد اولیه‌ی به کار برده شده
لطافت و زیبایی
ارتفاع خاب
تعداد گره‌ی
قیمت
تفاوت تراکم فرش ماشینی ۷۰۰ شانه با فرش ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ شانه
همان‌طور که گفته شد تراکم یکی از شاخصه‌های اصلی در فرش ماشینی است و با شانه‌ی فرش نیز رابطه‌ی مستقیمی دارد. هر چقدر شانه‌ی فرش بیشتر تراکم آن نیز بیشتر خواهد شد. به همین دلیل فرش ۱۲۰۰ شانه تراکم بیشتری نسبت به فرش‌های ۱۰۰۰ شانه و ۷۰۰ شانه دارد. تراکم بالا فرش را محکم و سفت خواهد کرد که در نتیجه فرش ۱۲۰۰ شانه از دو فرش دیگر سفت‌تر است.

فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه فرش جهیزیه عروس فرش گل برجسته
از فرش ماشینی بیشتر بدانید…
تفاوت ضخامت فرش ۷۰۰ شانه با فرش ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ شانه
ضخامت فرش را با توجه به شانه‌ی فرش می‌سنجند که رابطه‌ی عکس با هم دارند. به این صورت که هر چه تعداد شانه‌ها بیشتر باشد ضخامت فرش کمتر خواهد بود. با توجه به این مسئله ضخامت فرش ماشینی ۷۰۰ شانه از ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ شانه بیشتر است و ضخامت فرش ماشینی ۱۰۰۰ شانه از ۱۲۰۰ شانه بیشتر خواهد بود. ضخامت بیشتر فرش ماشینی ۷۰۰ شانه سبب می‌شود اغلب مشتری‌ها آن را انتخاب کنند تا برای نشستن روی آن مناسب باشد. فرش‌هایی که ضخامت بیشتری دارند دوام بیشتری نیز دارند.

تفاوت لطافت فرش ۷۰۰ شانه با فرش ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ شانه

هر‌چند جنس نخ‌هایی که در بافت فرش‌ها به کار برده می‌شود یکسان است ولی دوام آن‌ها یکسان نیست.علت اصلی این تفاوت فرش ۷۰۰ با ۱۰۰۰ شانه و ۱۲۰۰ شانه این است که هر چقدر شانه و تراکم فرش کمتر باشد ، فرش ضخیم‌تر شده و همین عامل سبب افزایش دوام فرش نیز می‌شود در نتیجه فرش ۷۰۰ شانه از دوتای دیگر با دوام‌تر است اما تراکم بیشتر سبب می‌شود که لطافت فرش بیشتر شود. در نتیجه شاهد این هستیم که لطافت فرش ۱۲۰۰ شانه به ترتیب از ۱۰۰۰ شانه و ۷۰۰ شانه بیشتر است.

تفاوت زیبایی فرش ۷۰۰ شانه با فرش و ۱۲۰۰ شانه

هر چقدر فرش ماشینی ریز‌بافت‌تر باشد در نتیجه زیبایی آن نیز بیشتر خواهد شد. ریز بافت بودن فرش ماشینی، آن را به فرش دستباف شبیه‌تر می‌کند. فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه به دلیل این‌که نسبت به فرش‌های ۱۰۰۰ شانه و ۷۰۰ شانه ریز‌بافت‌تر است بسیار زیباتر است و از لطافت بیشتری برخوردار است.

تفاوت ارتفاع نخ خاب فرش ۷۰۰ شانه با فرش ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ شانه

در فرش ماشینی ۷۰۰ شانه ارتفاع خاب ۱۱ میلی‌متر بوده و سبب می‌شود از دو فرش ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ شانه ضخامت بیشتری داشته باشد. نخ خاب در فرش ماشینی ۱۰۰۰ شانه ارتفاعی به اندازه ۹ میلی‌متر داشته و این اندازه در فرش ۱۲۰۰ شانه ۸ میلی‌متر است. وقتی فرشی ریزبافت‌تر باشد تعداد گره در آن بالاتر می‌رود در این حالت می‌دانیم که وزن فرش ۷۰۰ و ۱۰۰۰ شانه نیز ثابت است. از این‌رو باید خاب فرش در نوع ریز‌بافت یعنی ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ شانه کمتر باشد.

تفاوت مواد اولیه در فرش ۷۰۰ شانه با فرش ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ شانه

نخ فرش مهم‌ترین ماده‌ی اولیه‌ای است که در بافت انواع فرش به کار می‌رود. نخ مصرفی در فرش‌های ۱۲۰۰ شانه و ۱۰۰۰ شانه نسبت به فرش ماشینی ۷۰۰ شانه بیشتر است. در فرش ماشینی ۷۰۰ شانه نمره‌ی نخ فرش ۱۸ سه لا است، ولی در فرش ۱۰۰۰ شانه این نمره ۲۷ و ۳۰ سه لا می‌باشد. در نتیجه نخ مصرفی موجب می‌شود فرش ۱۲۰۰ شانه از دو مورد دیگر ریزبافت‌تر باشد. همچنین بافت فرش در ۷۰۰ و ۱۰۰۰ شانه مشابه بوده و از نوع هندلوک است.

تفاوت تعداد گره فرش ۷۰۰ شانه با فرش ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ شانه

تفاوت فرش ۷۰۰ با ۱۰۰۰ شانه و ۱۲۰۰ شانه در تعداد گره‌ها نیز واضح است. در فرش ۷۰۰ شانه ۱۲ متری که تراکم ۲۵۵۰ دارد، تعداد گره‌ها ۷٫۱۴۰٫۰۰۰ در هر متر مربع بوده و در نوع ۱۰۰۰ شانه آن با تراکم ۳۰۰۰، تعداد گره‌ها ۱۲ میلیون در هر متر مربع است. با این وجود تفاوت چندانی در بین فرش‌های ۷۰۰ شانه، ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ شانه از لحاظ وزنی وجود ندارد و در فرش ۱۲ متری وزن استاندارد ۴۳-۴۱ کیلوگرم است که موجب می‌شود وزن فرش ماشینی در نوع ۷۰۰ و ۱۰۰۰ شانه به میزان معینی برسد و تفاوت چندانی نداشته باشد.

تفاوت قیمت فرش ۷۰۰ شانه با فرش ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ شانه

عامل مهم تغییر قیمت در فرش‌ ۷۰۰ شانه با شانه‌های مختلف تفاوت در نخ مصرفی است. در حقیقت قیمت نخ مصرفی بر قیمت فرش ۷۰۰ شانه  تاثیرگذار بوده و هر چه نخ نازک‌تر باشد باعث بالاتر رفتن قیمت آن خواهد شد. فرش ۷۰۰ شانه قیمت پایین‌تری نسبت به فرش ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ شانه دارد‌. همین عامل سبب فروش بیشتر آن و طرفداران آن شده‌ . هم‌چنین در بافت فرش ۱۲۰۰ شانه تراکم بیشتر و طرح‌ها و نقشه‌های پیچیده‌تری استفاده می‌شود.که عامل تفاوت در قیمت شود. همین موجب تفاوت در قیمت آن می‌شود.

فرش 700 شانه قسطی

برای خرید فرش ۷۰۰ شانه قسطی یا فرش تخفیفی ۷۰۰ شانه

برای خرید فرش ۷۰۰ شانه تخفیفی یا فرش قسطی بهترین انتخاب رفتن به فروشگاه بزرگی مثل فروشگاه بی نظیره که فرش تخفیفی و فرش قسطی رو در تنوع بالا میشه ازش خرید و از همه مهمتر بخاطر خرید بالا و پیش خرید فرش بی نظیر فرش تخفیفی و فرش قسطی و با قیمت باورنکردنی که قابل رقابت با دیگر فروشگاهها نیست میشه از فروشگاه بی نظیر خرید.

ضخامت فرش 700 شانه یه انتخاب خوب برای اونهایی هست که خرید مبل تو برنامشون نیست
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید